BMW M Award 2015 - najboljši v kvalifikacijah MotoGP bo dobil BMW M6 kabrio

Ponedeljek, 18 Maj 2015

BMW M oddelek, uradni partner organizatorja MotoGP Dorne Sports, je na Veliki nagradi Španije, v Jerezu, razkril BMW M6 kabrio z individualnimi dodatki, ki ga bo dobil letošnji zmagovalec nagrade BMW M Award. Že vse od leta 2003 dobi dirkač z najboljšimi uvrstitvami na kvalifikacijah ekskluzivni, individualno narejen BMW M avtomobil.

''Nagrada BMW M Award je eden od vrhuncev vsake MotoGP sezone – vsak dirkač si na koncu sezone želi osvojiti to posebno nagrado,'' je na predstavitvi poudaril Pau Serracanta, generalni direktor komercialnega oddelka pri Dorna Sports. ''Razkritje zmagovalnega vozila tukaj v Jerezu je za nas postala pomembna tradicija. Celotna MotoGP družina je nad tem zelo navdušena in tudi letos nas je BMW M divizija presenetila z resnično dih jemajočim vozilom. Verjamem, da bo ta izjemen BMW M6 kabrio zaželena nagrada med dirkači.''

''Zelo smo ponosni, da je nagrada BMW M Award zelo cenjena med MotoGP,'' pravi Axel Mittler, vodja sodelovanja med MotoGP in BMW M divizijo. ''Ta nagrada je tudi pomemben del našega dolgoročnega in uspešnega sodelovanja z MotoGP. Zato je za nas zelo pomembno, da zagotovimo, da je ta nagrada vsakoletni vrhunec. Za sezono 2015 smo izbrali novi BMW M6 kabrio, ki je bil premierno predstavljen na avtomobilskem salonu v Detroitu v januarju. Sedaj držimo pesti za vse dirkače MotoGP, ki se potegujejo za nagrado BMW M Award.''

Prenovljeni BMW M6 kabrio za letošnjega zmagovalca nagrade BMW M Award je tudi vizualno poseben. Z ekskluzivnimi BMW Individual zaključki v barvi ''Frozen Blue Metallic'' izgleda hkrati zelo dinamičen in eleganten. Impozanten izgled poudarjajo 20-palčna BMW M lahka aluminijasta platišča z dvojnimi kraki. Notranjost je odeta v BMW Individual usnje Merino v barvi ''Opal White'', BMW Individual pa je dodal še notranjost iz pravega lesa ''Ash Grain White.''

Leta 2015 bo nagrada BMW M Award podeljena že 13-ič. Tako kot vozniki dobijo točke na vsaki dirki, dobijo na vsaki veliki nagradi tudi točke za svoje uvrstitve na kvalifikacijah. Najboljši štartni položaj je nagrajen s 25-imi točkami, drugo mesto z 20-imi in tretje s 16-imi točkami – vse do 15. mesta, za katerega dirkač dobi eno točko. Dirkač, ki na koncu sezone zbere največ točk osvoji nagrado BMW M Award. Valentino Rossi in Casey Stoner sta aktualna rekorderja, saj sta oba nagrado BMW M Award osvojila trikrat. Leta 2013 je Marc Marquez postal najmlajši dirkač, ki je osvojil nagrado BMW M Award in prvi dirkač, ki je to nagrado osvojil v svoji prvi sezoni v tem razredu. Lani je Marc Marquez nagrado osvojil že drugič. Njegov rojak Jorge Lorenzo je do sedaj nagrado prav tako osvojil dvakrat. Sete Gibernau in Nicky Hayden pa sta nagrado osvojila po enkrat.

Nagrada BMW M Award je eden od številnih stebrov dolgoročne predanosti BMW M vrhunskem motociklističnem dirkanju. V središču sodelovanja z Dorna Sports je zagotavljanje BMW M flote. V letu 2015 je BMW M že 17. ''Uradni avtomobil MotoGP''. Letošnja uradna flota vozil za MotoGP vključuje šest BMW M in M Performance modelov: BMW M4 Coupé Safety Car, BMW M4 Coupé, BMW M3 in BMW M6 Gran Coupé. BMW M5 je na voljo za varnostno službo, medtem ko se BMW X5 in BMW M550d xDrive Touring uporabljata kot medicinski vozili. BMW Motorrad zagotavlja dva BMW S 1000 RR za varnostni motorni kolesi.

Po sporočilu za javnost povzel: Aleksander Praper