Volkswagen je četrto leto zapored osvojil WRC naslov

Ponedeljek, 31 Oktober 2016

Volkswagnu je uspelo tudi letos – s polom R WRC so že četrtič osvojili naslov svetovnega prvaka v reliju (WRC) med proizvajalci. Posadka Ogier/Ingrassia je zmago Volkswagnu priborila z današnjo zmago na Rallyu Great Britain.

Volkswagnova statistika je še bolj prepričljiva, če pogledamo celotno sliko – v zadnjih štirih letih so osvojili skupaj 12 naslovov prvakov – štiri vozniške, štiri sovozniške in štiri med proizvajalci. Današnja šesta letošnja zmaga francoskega para je omogočila ta dosežek in na dvanajsti od skupno trinajstih dirk zapečatila letošnjo sezono. Na drugem mestu sta reli končala Fordova voznika Tanak/Modler, tretja pa je bila Hyundajeva posadka Neuville/Gilsoul.

V skupni razvrstitvi ima med proizvajalci Volkswagen 355 točk, Hyundai 285, M-Sport pa 154, kar pomeni, da je zagotovljeno tudi drugo mesto Hyundaia. Pri voznikih in sovoznikih še lahko pride do sprememb na stopničkah, a ne na prvem mestu.

Po sporočilu za javnost povzel: Tomaž Pezdirec